Wizyta w Auschwitz-Birkenau

czwartek, 14 marca 2019

13 marca nasze najstarsze klasy – dwie III gimnazjum i klasa VIII szkoły podstawowej, odwiedziły miejsce związane z jedną z najstraszniejszych zbrodni w historii ludzkości – obóz koncentracyjny w Oświęcimiu.

To miejsce, które z najstarszymi uczniami odwiedzamy już nie pierwszy raz, i to rodzaj wycieczki, która kojarzy się z mało rozrywkowymi klimatami, ale jest ważne dla zachowania pamięci i edukacyjnie bezcenne, o czym świadczy ilość osób i różnych narodowości, które każdego dnia odwiedzają tę pozostałość po „piekle na ziemi”.

Taka wizyta to czas zadumy i refleksji nad tym co człowiek jest w stanie zgotować drugiemu człowiekowi, i na pewno pomaga zatrzymać się i spojrzeć z innej perspektywy na własne życie i zastanowić się nad moją relacją z innym człowiekiem, w czasach gdy wydaje nam się, że niczego nam nie brakuje…

Auschwitz-Birkenau 2019 - galeria