Spotkania z policją

środa, 13 lutego 2019

13 lutego nasi uczniowie mieli możliwość spotkania z policjantami. Młodsi – klasa I – odwiedzili budynek Powiatowej Komendy Policji, gdzie, w ramach poszerzania swojej programowej wiedzy o bezpieczeństwie, mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje placówka, która tym bezpieczeństwem, z definicji, się zajmuje.

Nasi Pierwszoklasiści zobaczyli jak funkcjonuje policja od środka, począwszy od dyżurki, pokojów przesłuchań, lustra weneckiego, aresztów, a także zapoznali się z ekwipunkiem policjantów, używanym przy różnych okazjach.

Mieli także okazję posłuchać na temat bezpiecznego zachowania na drodze, od policjanta z drogówki, na temat znaczenia widoczności na drodze i sposobie odpowiedniego poruszania się przy przechodzeniu przez jezdnię.

Starsze klasy wysłuchały prelekcji na temat bezpieczeństwa w sieci, odpowiedzialności karnej za przestępstwa popełniane w zależności od wieku, na temat środków odurzających, hejtu w internecie, co z całą pewnością poszerzyło ich świadomość w zakresie prawidłowych zachowań rzutujących na ich przyszłość.

Cieszy fakt, że sposób podania tych informacji daleki był od przymusu, a polegał na pokazaniu przykładów z życia i zachęcaniu do myślenia i właściwych postaw przede wszystkim. Tym bardziej, że to nie pierwsza prewencyjna wizyta policjantów w szkole, a sami uczniowie do wielu spraw dojrzeli i cechują się o wiele większą świadomością wielu niebezpieczeństw czyhających dookoła nich, niż jeszcze parę lat temu.

Dziękujemy nowotarskiej policji za otwartość edukacyjną, szczególnie starszemu aspirantowi Rafałowi Skrobotowi, który prowadził zajęcia oraz posterunkowej Monice Żelasko, która towarzyszyła nam w komendzie i w szkole.

Spotkanie z policją - galeriapoprzednia wiadomość | powrót do listy | następna wiadomość

O szkole

Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi i z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego przekształcona z IV Gimnazjum MCE jest niepubliczną szkołą z uprawnieniami szkoły publicznej.

Zalety naszej szkoły:
  • prowadzimy klasy ogólne, sportowe i dwujęzyczne.
  • W klasach dwujęzycznych 5 godzin języka angielskiego tygodniowo. Opieka merytoryczna Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Dwujęzyczności BILINGUIS. Matematyka i historia prowadzone w języku polskim i angielskim.
  • W klasach sportowych 10 godzin zajęć wychowania fizycznego tygodniowo. Programy szkoleniowe Wisły Kraków.
  • W klasach ogólnych dodatkowa informatyka w planie nauczania.

Jako drugi obowiązkowy język obcy do wyboru: francuski, włoski, niemiecki.

Dodatkowe zajęcia języka hiszpańskiego i włoskiego prowadzone przez native speakerów.
Dodatkowe zajęcia: rozszerzony niemiecki, rozszerzony francuski, rozszerzona matematyka, grafika komputerowa.
Zajęcia wychowania fizycznego na stoku, na lodowisku, na ściance wspinaczkowej, basen, jazda konna.

Kontakt z nami

Niepubliczna Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Dwujęzycznymi
i z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego

ul. Nadwodnia 5
Nowy Targ
18-27-555-90
608-111-242
gim4@malopolska.edu.pl

Sekretariat czynny:
pn. - pt. w godz. 7.30-16.00

Lokalizacja

Partnerzy: